Estektik Akupunktur (Yüz Akupunkturu)

Akupunkturun 5000 yıl öncesine varan tedavi edici özelliği artık tüm dünyada bilinmekte, kabul edilmekte ve sıklıkla kullanılmaktadır.

Akupunkturun etki mekanizmasını vücutta dolaşan enerji ağının yenilenmesi ve doğru akışının sağlanması olarak biliyoruz. Bu etki ile gerek hücresel gerek sistemsel bir dengeleme yöntemi olarak akupunktur bu etkisini yüz derimizde de sağlamaktadır.

Akupunkturun yüz derisi üzerindeki etkisi; yıllar içinde yaşlanan, minerallerini ve cilde esnekliğini veren, ve cildin parlaklığını, deri rengini veren hücreleri yenilemesi ve bu yönde vücut enerjisini yüz ve boyun cildine yönlendirmesi ile açıklamaktayız.

Akupunkturun yüz ve boyun cildinde kullanılan iğneleri vücutta kullanılan iğnelerden çok daha ufak, bir saç teli çapındadır.

Yüz ve boynumuzda enerji sağlayan akupunktur noktalarına uygulanan bu küçük iğneler ile cildin kendini onarması ve eksiklerinin giderilmesi yine tüm bedenin enerjisi ile sağlanabilmektedir.  

Estetik Akupunktur ile cildin parlaklığı, elastikiyeti, canlılığı tekrar sağlanmakta, ve bunu dışardan hiçbir kimyasal madde kullanılmadan vücudun kendi enerjisi sağlamaktadır..

MEI-ZEN tekniği ile uygulanan yüz akupunkturu, 12 seanstan oluşmaktadır. 5 hafta boyunca Haftada 2 kez uygulanır, son 2 seans 1 er ay ara ile uygulanıp seanslar sona erer. Bu uygulamadan sonra her yenileme ve hatırlatma için 4 ayda bir , 1 tek  seans uygulanır.

Yüz ve boyun bölgemizdeki ince çizgilenmeler giderek kaybolur veya derinleşmelerinin önüne geçilir.

Geçtiğimiz yıllarda yapılan bir çalışmanın sonucu olarak 9 yıl boyunca takip edilen bir danışanın görüntüleri;

Cildimizin 10 yaş gençleşmesini yine kendi bedenimizin enerjisinden faydalanarak sağlayabilmemiz mümkün.

Ülkemizde akupunktur eğitimi almış Sağlık Bakanlığı onaylı yeterlilik belgesi olan hekimlere akupunktur uygulama izni verilmiştir.Diş hekimleri ve veteriner hekimler kendi branşlarında akupunktur uygulayabilmektedir. Akupunktur Merkezi Ankara denince, akla güven ve tecrübenin adresi DrAVA Klinikleri gelmektedir.

DRAVA Klinik Ankara Akupunktur Merkezi Uzm. Dr. Ahmet Volkan Arpacı 0 (554) 173 93 83